OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu – 28 XI 2021r.

 

W kościele stosujemy się do zaleceń sanitarnych - zasłaniamy usta i nos. Bardzo proszę przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!

Dzisiaj: Rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka. Razem z Nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach św. wotywnych o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. roratach. W czasie rorat pali się świeca symbolizująca NMP zwana roratką. Ponadto co niedzielę będziemy zapalać świece symbolizujące kolejne niedziele adwentu. Zapraszam wszystkich do udziału w roratach o godz. 1700  dzieci, młodzież i dorosłych. Bardzo proszę, aby dzieci przygotowały lampiony adwentowe.

W zakrystii można nabyć opłatki i świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom cena minimalna świecy to 7 zł, każda większa ofiara przeznaczona będzie na Parafialny Zespół Caritas, można już też nabyć kadzidło na trzech Króli.

Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie 17 XII  /piątek/.

Wtorek: święto św. Andrzeja, Apostoła.

Środa: Wieczorem Nowenna do MBNP.

Czwartek: wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana. Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem od godz.1600.

Piątek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Pierwszy piątek miesiąca. Po mszy św. rano litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godziny 1530. Wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

Sobota: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych w domach od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii. O godz. 1200  Msza św. w intencji górników KWK Pniówek, pracowników KWK „Piast” oraz górników z kopalni „Silesia”, emerytów z kopalni „Piast” i „Pniówek”, rencistów górniczych oraz zmarłych górników o opiekę św. Barbary i bł. Boże dla całej braci górniczej i ich rodzin. Na nabożeństwo do Matki Najświętszej o godz. 1700 zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś zapraszamy wszystkich członków działającego w parafii Żywego Różańca. Podczas nabożeństwa nastąpi zmianka tajemnic Różańca Świętego.

W przyszłą niedzielę: Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej też racji będzie można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę serca na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Wojewody za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 250 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła.  W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Karczmarczyki.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy złożyli dodatkową ofiarę na potrzeby kościoła:

Maria Drab

Rodzina Popielarczyk

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp.  Andrzeja Habowskiego, śp. Krzysztofa Siwiec – polećmy ich Bogu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im, wieczne spoczywanie; Światłość wieczna niech im, świeci, Gdzie królują wszyscy Święci: Gdzie królują z Tobą, Panem, Aż na wieki wieków, Amen

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1