OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    20 Niedziela Zwykła – 14 VIII 2022r. 

Dzisiaj: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika. Na sumie udzielanie sakramentu chrztu. XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

Poniedziałek: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

Środa: Święto św. Jacka, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej. O godz. 1730 Nowenna do MBNP.

Sobota: wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę: wspomnienie św. Piusa X, papieża.

W dalszym ciągu trwa usuwanie uszkodzeń po uderzeniu pioruna w nasz kościół. Do tej pory zostało naprawione zasilanie organów oraz komputer obsługujący rzutnik z pieśniami, lampy sufitowe w kościele i wzmacniacz nagłośnienia na zewnątrz kościoła oraz dwa mikrofony. Ofiara z lipca na ten cel wyniosła 5018 zł. 70gr z niej wypłaciliśmy 5300 zł. Państwo Szczepan i Elżbieta Bury ufundowali nowy wzmacniacz do nagłośnienia kościoła. Państwo Piotr i Iwona Okrzesik lampę sufitową do prezbiterium kościoła. A do naprawy zostało jeszcze sterowanie dzwonami, krzyż i zwieńczenie wieży kościoła, którego koszt to 10 tysięcy złotych. Dlatego bardzo serdecznie proszę, o ile to możliwe, o większą ofiarność na tace w przyszłą niedzielę przeznaczoną na ten cel.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Karczmarczyki za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 250 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Burzy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła:

Pewna Osoba

Anna Ostrogórska

Pewna Osoba

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Mieczysława Miklusiak – polećmy go Bogu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj mu, wieczne spoczywanie; Światłość wieczna niech mu świeci, Gdzie królują wszyscy Święci: Gdzie królują z Tobą, Panem, aż na wieki wieków. Amen.

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1