OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła – 24 IX 2021r.

W kościele stosujemy się do zaleceń sanitarnych - zasłaniamy usta i nos. Bardzo proszę przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!

Dzisiaj: Niedziela Misyjna. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na misje. O godz. 1500 nabożeństwo różańcowe.

Ofiara z ubiegłej niedzieli na pokrycie wydatków związanych z elektryfikacją budynku gospodarczego obok kościoła wyniosła 2949 zł.50 gr. „Bóg zapłać”.

Środa: O godz. 1600 spotkanie dzieci z klasy III szkoły podstawowej przygotowujących się do I komunii św. O godz. 1700 Nowenna do MBNP połączona z różańcem i Msza św.

Czwartek: Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Sobota: O godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów i lektorów.

W nocy z soboty 30 października na niedzielę 31 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Zegary przesuniemy o godzinę do tyłu – z 3:00 na godzinę 2:00

W przyszłą niedzielę: O godz. 1330  na cmentarzu nabożeństwo różańcowe za zmarłych. A po nim o godz. 1400 Msza św. Nabożeństwa Różańcowego w kościele o godz. 1500 nie będzie tylko Msza św. o godz. 1530.  

W przyszłą niedzielę i w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu przy bramach wejściowych od rana do Mszy św. młodzież będzie zbierała ofiary na utrzymanie naszego cmentarza - za wszystkie ofiary z góry składam „Bóg Zapłać”. Składka podczas Mszy św. na cmentarzu jest przeznaczona na ten sam cel.

Poniedziałek: Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 730 , 915 i 1100 w kościele. O godz. 1400  Uroczysta Msza św. na cmentarzu z procesją. Mszy św. o godz. 1530 w kościele już nie będzie. 

W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny możemy zyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Warunkiem zyskania tego odpustu jest: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencji Ojca św. /np. Zdrowaś Maryjo/. Nawiedzając cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada możemy również zyskać odpust zupełny pod tymi samymi warunkami.

Wtorek: Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msza św. o godz. 700, 1000 , 1700.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Bujary, Blechy, Carzaki Stare za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 250 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. Msza św. o zdrowie i bł. Boże dla mieszkańców osiedla: Bujary, Blechy, Carzaki Stare będzie odprawiona 30 października o godz. 700. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Carzaki Nowe, Stachury.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy złożyli dodatkową ofiarę na potrzeby kościoła:

Marek i Bożena Klimasara

Rodzina Hutniczak i Baca

Pewna Rodzina

Na wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii rano i wieczorem po Mszy św. oprócz niedziel. Bardzo prosimy o czytelne zapisanie imion i nazwisk. W intencji zmarłych wypominanych będziemy się modlić przez cały miesiąc listopad odmawiając po Mszy św. wieczornej Koronkę do Miłosierdzia Bożego, w każdą niedzielę przed Mszą św. dopołudniową , a także w każdy pierwszy piątek miesiąca w ich intencji będzie odprawiana Msza św.

        

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1