OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Uroczystość Najświętszej Trójcy – 4 VI 2022r. 

Dzisiaj: Uroczystość Najświętszej Trójcy. Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Kończy się dziś okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. O godz. 1500 nabożeństwo czerwcowe.

Środa: O godz. 1730 Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym. 

Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Po sumie o godz. 1100 procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy ustawionych wokół kościoła. O przygotowanie I ołtarza prosimy rodziny osiedla Kwaki; II ołtarza rodziny osiedla Wygoda; III ołtarza rodziny osiedla Bujary, Blechy, Carzaki Stare; IV ołtarza rodziny osiedla Carzaki Nowe, Stachury. Bardzo proszę o zorganizowanie się tych osiedli i skoszenie również trawy wokół kościoła. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej. Zapraszam wszystkich, którzy do tej pory nosili feretrony i chorągwie, a także chętne nowe osoby do podjęcia tej funkcji. Jest to ważne bo trzeba, byśmy mogli godnie zaprezentować się na procesji Bożego Ciała. Zapraszam rodziców z małymi dziewczynkami do  sypania kwiatów na procesji przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich chłopców w wieku przedszkolnym i szkolnym do dzwonienia dzwoneczkami. Dzieci I komunijne i rocznicowe przychodzą w tunikach. Wszystkich parafian zapraszam do wzięcia udziału w tej procesji. W Oktawie Bożego Ciała procesja o godz. 1730. W tym dniu tradycyjnie składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne.

Sobota: O godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów i lektorów.  

W przyszłą niedzielę: Na sumie udzielanie sakramentu chrztu. Przygotowanie do tego sakramentu w sobotę po nabożeństwie. 

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla u Surego za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 180 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W tym tygodniu o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Bartyle.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła:

Rodzina Okrzesik

Pewna Rodzina 

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

          Dawid Migas, zam. Juszczyn.

          Karolina Bury, zam. Stryszawa.

zapowiedź 1

         

 


 

 


27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1