OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu – 29 XI 2020r.

 

Msze św. odprawiamy tak jak w każdą niedzielę i dni powszednie. Jednakże w związku z ograniczeniami epidemicznymi ilości wiernych na Mszy św. w naszym kościele nie może przekraczać 27 osób. Pamiętamy o maseczce, nie przychodzimy z gorączką, z katarem, kichając, będąc na kwarantannie, nie witamy się, zajmujemy miejsce w odpowiedniej odległości miedzy sobą. Bardzo proszę przyjąć te ograniczenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich! 

Dzisiaj: Rozpoczynamy okres Adwentu, który ma podwójny wymiar: jest czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów, a jednocześnie jest czasem naszego przygotowania do radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniejszym wzorem takiego właśnie przeżywania Adwentu jest dla nas Maryja, wybrana na Matkę Boga – Człowieka.

W związku z ograniczeniami epidemicznymi zapraszam do odbioru z zakrystii plansz roratnich dla dzieci i w domu pod nadzorem rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa je wypełnić i w ten sposób przygotować się na święta, dekorując również choinkę.

Dzisiaj poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W zakrystii można nabyć opłatki i świece Wigilijnej Pomocy cena minimalna świecy to 7 zł, każda większa ofiara przeznaczona będzie na Parafialny Zespół Caritas można już też nabyć kadzidło na trzech Króli.

Parafialny Zespół Caritas po każdej Mszy Świętej przeprowadza zbiórkę przed kościołem do puszek na pomoc dla ubogich w naszej parafii.

Poniedziałek: święto św. Andrzeja, Apostoła.

Środa: Wieczorem Nowenna do MBNP.

Czwartek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem od godz.1530.

Piątek: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Pierwszy piątek miesiąca. Po mszy św. rano litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 1200  Msza św. w intencji górników, emerytów, rencistów oraz zmarłych górników. Spowiedź od godziny 1530. Wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa

Sobota: Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych w domach od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii. O godz. 1700  nabożeństwo do Matki Najświętszej połączone ze zmianką tajemnic Różańca Świętego.

W przyszłą niedzielę: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej też racji będzie można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę serca na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy złożyli dodatkową ofiarę na utrzymanie kościoła.

Rodzina Mazur

Pewna osoba

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” Paniom za „Dar Serca” dla naszej parafii: nowe dywany do prezbiterium kościoła.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Wsiórz, Lechówka, Bańkowskie, Roztoki I za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 250 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. Msza św. za mieszkańców osiedla Wsiórz, Lechówka, Bańkowskie, Roztoki I żywych i umarłych będzie odprawiona 5 grudnia o godz. 700.W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni, prosimy rodziny osiedla: Roztoki II, Gronik.

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1