OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31 V 2020r.

W kościele wierni mają się stosować do zaleceń sanitarnych - zachować odpowiednią odległość, zasłaniać usta i nos. Bardzo proszę przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!

Dzisiaj: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie bądź odmówienie hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny. W naszej parafii o godz. 1100 i 1300 uroczystość I Komunii św. Bardzo proszę, o zrozumienie, że do kościoła na te Msze św. wchodzą tylko dzieci I komunijne i ich rodzice. Pozostałe osoby będą mogły wejść tylko na chór i do przedsionka kościoła. Dodatkowej Mszy św. o godz. 1400 wyjątkowo nie będzie. O godz. 1500 zakończenie nabożeństw majowych.

W Białym Tygodniu na nabożeństwo czerwcowe zapraszam: w poniedziałek, środę i piątek dzieci z grupy II, a we wtorek, czwartek i sobotę - dzieci z grupy I.

Poniedziałek: Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Drugi Dzień Zielonych Świąt. O godz. 1730 rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Nabożeństwa czerwcowe pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

Środa: wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Nowenna do MBNP połączona z nabożeństwem czerwcowym.

Czwartek: Święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Od godz. 1630 możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem.

Piątek: Pierwszy piątek miesiąca. Po mszy św. rano litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godziny 1630 . Wieczorem nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa połączone z nabożeństwem czerwcowym.

Sobota: Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych w domach od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Na nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730 zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś zapraszamy wszystkich członków działającego w parafii Żywego Różańca. Podczas nabożeństwa nastąpi zmianka tajemnic Różańca Świętego.

Niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 1500 nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu będzie jeszcze dodatkowa Msza św. o godz. 1400.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Bóg zapłać wszystkim, którzy w różny sposób pomagają w utrzymaniu parafii w tym niezwykle trudnym czasie. Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy złożyli dodatkową ofiarę na utrzymanie kościoła.

Rodzina Mazur

Rodzina Popielarczyk

Beata i Krzysztof Świerkosz

Pewna Osoba

Krystyna Kościelniak

Zofia Sołtysik

Dorota i Wiesław Trzop

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” rodzicom dzieci I komunijnych za dekoracje i przygotowanie naszej świątyni na uroczystość I komunii oraz za „Dar Serca” dla naszej parafii: 1500 zł przeznaczone na zakup lichtarzy przed ołtarz główny. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni, prosimy rodziny osiedla: Wygoda.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Bartłomiej Kłapyta, zam. Stryszawa.

Magdalena Gilowska, zam. Wilkowice.

Zapowiedź 2.

 

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1