OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Święto Chrztu Pańskiego  –  10 I 2021r.

 

Msze św. odprawiamy tak jak w każdą niedzielę i dni powszednie. Jednakże w związku z ograniczeniami epidemicznymi ilości wiernych na Mszy św. w naszym kościele nie może przekraczać 27 osób. Pamiętamy o maseczce, nie przychodzimy z gorączką, z katarem, kichając, będąc na kwarantannie, nie witamy się, zajmujemy miejsce w odpowiedniej odległości miedzy sobą.Bardzo proszę przyjąć te ograniczenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich! 

Dzisiaj: Święto Chrztu Pańskiego.

Środa: Nowenna do MBNP.

Piątek: Trzeci piątek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego. O godz. 1700 Koronka do Miłosierdzia Bożego.  

W przyszłą niedzielę: wspomnienie św. Antoniego, opata. Rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech będzie to czas ożywienia ducha ekumenizmu oraz gorliwej modlitwy o to „aby nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy złożyli dodatkową ofiarę na utrzymanie kościoła.

Pewna Rodzina

Pewna Osoba

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Małysy za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 60 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. Msza św. za mieszkańców osiedla: Małysy żywych i umarłych będzie odprawiona 16 stycznia o godz. 700. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni, prosimy rodziny osiedla: Klimasary Górne i Dolne.

Wizyta Duszpasterska,  której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny w miejscu jej zamieszkania, pracy i wspólnego rozwoju, zgodnie z zaleceniem Ks. Arcybiskupa w naszej parafii przebiegać będzie w następujący sposób. W podanym dniu ksiądz pójdzie na wyznaczony teren parafii i odwiedzi te rodziny, które wyraźnie go zaproszą do siebie. Wyrażeniem woli będzie wyjście przed dom i zaproszenie księdza osobiście do domu. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą przyjąć księdza i nie wyjdą przed dom będą pominięte. Księdzu w tym roku towarzyszy w kolędzie jeden ministrant. Ze względów zdrowotnych pani kościelna nie pójdzie po kolędzie, kto jednak chciałby wynagrodzić jej całoroczną pracę może złożyć ofiarę do puszki, którą poniesie ministrant.  

Bardzo proszę o dowiezienie, a potem odwiezienie z kolędy. Proszę również o zamknięcie lub uwiązanie naszych czworonożnych przyjaciół.  

Z przyczyn niezależnych od nas kolęda może ulec zmianie o czym od razu poinformujemy.

Planowany rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie.

A w tym tygodniu planowany rozkład kolędy jest następujący:

poniedziałek 11 I – osiedle: Biłki, Świerkosze, Sejkówka.

wtorek 12 I – osiedle: Bachorzówka, Jacki, Surówka, Bartyle.

środa 13 I – osiedle: Blechy, Stachury, Panki, Sołtysiki, Biernaciki, Pluchy.

czwartek 14 I – osiedle: Burzy, Kowale.

piątek 15 I – osiedle: Wojewody, Kaczmarczyki.

sobota 16 I – osiedle: Bujary, Carzaki Stare i Nowe.

 

 

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1