OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  16 Niedziela Zwykła – 21 VII 2019r. 

Dzisiaj: wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, kapłana i doktora Kościoła. Składka przeznaczona jest na wypłacenie bieżących prac remontowych. O godz.1500 nabożeństwo do św. Anny.

Poniedziałek: wspomnienie św. Marii Magdaleny.

Wtorek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Środa: wspomnienie św. Kingi, dziewicy. O godz. 1730 Nowenna do MBNP.

Czwartek: święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących.

W naszym kościele z racji uroczystości odpustowych ku czci św. Anny będzie odprawiona msza św. dla chorych i osób starszych o godz. 1000. Podczas mszy św. udzielanie sakramentu namaszczenia chorych osobom chorym i starszym oraz błogosławieństwo na sposób Lourdzki. Przed mszą św. od godz. 900 można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy. Tych chorych, którzy nie mogą wziąć udziału w tej mszy św. odwiedzimy w domach w sobotę od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

Na Mszy św. wieczornej  będziemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących, a za wstawiennictwem św. Krzysztofa  polecać będziemy Bogu sprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Zachęcam do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i do udziału w Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Dlatego ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. W zakrystii można nabyć emblematy z patronem kierowców. Ofiara dobrowolna przeznaczona na misje.  

Piątek: wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Zachęcam, ze względu na świąteczny charakter tego dnia w naszej parafii do  powstrzymania się od prac i znalezienie czasu na  modlitwę, udziału we Mszy św. i do zyskania odpustu zupełnego. Z tej racji w naszym kościele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy.

Sobota: O godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę: Nasza parafia obchodzić będzie uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Sumę odpustową o godz. 1100 odprawi i wygłosi dla nas Słowo Boże Ojciec paulin Marian Pytel obecnie pracujący w Warszawie.

Spowiedź przed odpustem rano i wieczór codziennie pół godziny przed Mszą św.

Na uroczystość odpustową zapraszam wszystkich, a zwłaszcza poczty sztandarowe, strażaków, Koło gospodyń, dzieci I komunijne i rocznicowe, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców w wieku przedszkolnym do dzwonienia dzwoneczkami, wszystkich niosących feletrony i chorągwie, niosących baldachim, panie niosące światło i wszystkich parafian oraz miłych gości.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Matusy za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 190 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. Msza św. o zdrowie i bł. Boże dla rodzin z osiedla: Matusy będzie odprawiona 27 lipca o godz. 700. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni w związku z odpustem prosimy rodziny osiedli: Kępy, Wsiórz, Lechówka, Bańkowskie, Roztoki I. Bardzo proszę o zorganizowanie się tych osiedli i skoszenie również trawy wokół kościoła.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na czekające nas prace.

         Rodzina Mazur

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

         Mateusz Kapała, zam. Stryszawa.

         Marzena Ludwińska, zam. Siemiechów.

zapowiedź 1.

         Dariusz Jerzy Janik, zam. Stryszawa.

         Magdalena Katarzyna Gancarczyk, zam. Białka.

zapowiedź 2.

Wszystkim gościom wypoczywającym w naszej parafii życzę udanego urlopu i wakacji. Pięknej pogody. Miłych wrażeń z naszych stron i odkrywania Boga w pięknie stworzonego świata, nabrania sił fizycznych jak i duchowych.

 

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1