OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

24 Niedziela Zwykła – 12 IX 2021r.

W kościele stosujemy się do zaleceń sanitarnych - zasłaniamy usta i nos. Bardzo proszę przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!

Dzisiaj: Przeżywamy radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Na sumie udzielanie sakramentu chrztu. 

Ofiara z ubiegłej niedzieli do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym wyniosła 615 zł. „Bóg zapłać”.

Poniedziałek: wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła. 13 dzień miesiąca o godz. 1730 nabożeństwo Fatimskie z różańcem i procesja z figurą Matki Bożej. Na nabożeństwo zapraszamy wszystkich, szczególnie zaś mieszkańców osiedli: Matusy, Kępy, Wsiórz, Lechówka, Bańkowskie, Roztoki, Gronik, Siwcówka, Groń, Bogunie. Proszę delegacje do niesienia figury Matki Bożej. Na nabożeństwo przynosimy ze sobą świece.

Wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Środa: wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej. O godz. 1730 Nowenna do MBNP.

Czwartek: wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

Sobota: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

W przyszłą niedzielę: Obchodzony jest w Polsce Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka przeznaczona będzie na pokrycie wydatków związanych z zakupieniem bramy wjazdowej, materiału i robocizny kamieniarskiej przy ogrodzeniu kościoła. Dotychczas  wypłaciliśmy 10 tyś zł., zostało jeszcze do wypłacenia 6 tyś zł.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Hucisko, Bartoszki za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 200 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. Msza św. o zdrowie i bł. Boże dla mieszkańców osiedla Hucisko, Bartoszki będzie odprawiona 18 września o godz. 1800. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Balcery, Handzele.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy złożyli dodatkową ofiarę na potrzeby kościoła:

Antonina Bartoszewicz

Pewna Rodzina.


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1