OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   3 Niedziela Wielkiego Postu  – 24 III  2019r

 

Dzisiaj: Po Mszy św. porannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich. O godz. 1500 Gorzkie Żale i po nich Msza św.

Ofiara z ubiegłej niedzieli na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła wyniosła 3040 zł. 56 gr. „Bóg zapłać”.

Dzisiaj młodzież naszej parafii zbiera do puszek przed kościołem ofiary na pomoc dla najuboższych.

Na bocznym ołtarzu jest wystawiona skrzynka z napisem „Jałmużna Postna”. Ofiary można składać przez cały wielki post. Na bocznym ołtarzu jest również wystawiona skrzynka, do której można składać „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne cena minimalna to 6 zł. 

Poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia. Modlić się będziemy o poszanowanie życia każdego człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Szczególną formą modlitwy jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Zachęcam do zabrania  deklaracji przystąpienia do tego Dzieła. Są one wystawione na bocznym ołtarzu. Uroczysta Msza św. z wyrażeniem woli podjęcia Duchowej Adopcji i złożeniem wypełnionych deklaracji o godz. 1700. Proszę przynieść ze sobą świece. Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy ósmej.

Środa: Wieczorem Nowenna do MBNP. 

Czwartek: Po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy siódmej.

Piątek: Po Mszy św. porannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich, o godz. 1630 Droga Krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci i Msza święta. O godz. 2000 Droga Krzyżowa z udziałem starszych i młodzieży.

W przyszłą niedzielę: Po Mszy św. porannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich. O godz. 1500 Gorzkie Żale, na które szczególnie zapraszamy młodzież z klasy ósmej i siódmej.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Kowale za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 340 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Bachorzówka, Jacki.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.    

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na czekające nas prace.

Rodzina Popielarczyk

Pewna Rodzina

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

         Bartłomiej Maciej Bukowski, zam. Kraków.

         Zuzanna Kamila Pietrusa, zam. Kraków.

zapowiedź 1.

Przypominam o konkursie na palmę wielkanocną .

Kryteria są następujące:

1. Samodzielność wykonania palmy /kupione nie będą oceniane/.

2. Ocena za: najbardziej kolorową, najbardziej oryginalną.

3. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę palmową po Mszy św. o godz. 1100.

Bardzo serdecznie zapraszam parafian i nie tylko do ufundowania nagród w tym konkursie. A już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać p. Wójtowi i skarbnikowi Gminy Stryszawa, p. Krystynie Hutniczak – sołtysowi Stryszawy za ofiarę na nagrody w konkursie palm.

12 kwietnia o godz. 2000 zgromadzimy się na osiedlu Bartyle, gdzie rozpoczniemy parafialną Drogę krzyżową i pójdziemy do kościoła. Plan stacji drogi krzyżowej jest wywieszony w przedsionku kościoła.

I jeszcze jedna radosna wiadomość dla naszej wspólnoty parafialnej. Wczoraj w Suchej Beskidzkiej po ukończeniu kursu dziewięciu naszych ministrantów zostało wyświęconych na lektorów. Rodzicom i rodzinom dziękujemy za wychowanie i dobry przykład, a nowym lektorom życzymy bł. Bożego w posłudze słowu Bożemu.  I zapraszamy chłopców z klasy II i III do podjęcia służby ministranta w naszej parafii, a rodziców prosimy o wsparcie w podjęciu decyzji czy zostać ministrantem.

 

 

 

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1