OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła  –  27 IX 2020r.

 

Przypominam w kościele stosujemy się do zaleceń sanitarnych - zachowujemy odpowiednią odległość, zasłaniamy usta i nos. Bardzo proszę przyjąć te zalecenia ze zrozumieniem. To dla bezpieczeństwa nas wszystkich!

Dzisiaj: Odpowiadając na Apel Rady Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla uchodźców na wyspie Lesbos przeprowadzona jest kwesta przed kościołem do puszek na ten cel. O godz.1500 nieszpory.

Składka z ubiegłej niedzieli przeznaczona na zapłacenie zaległości za olej opałowy do ogrzewania kościoła wyniosła 3412 zł. 1 gr. „Bóg zapłać”.

Od poniedziałku wprowadzamy jesienny porządek nabożeństw. Msza św. wieczorna będzie o godz. 1700 – w październiku po różańcu.

Poniedziałek: wspomnienie św. Wacława, męczennika.

Wtorek: święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

Środa: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1700 Nowenna  do MBNP.

Czwartek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie będą odprawiane o godz. 1700 i Msza św. Zachęcamy  i zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych. Za udział w nabożeństwach różańcowych można zyskać odpust zupełny. Pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii na różańcu. Spowiedź dla dzieci i młodzieży przed pierwszym piątkiem od godz.1600.

Na godz. 1645  zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii św. na uroczyste poświęcenie różańców i prowadzenie różańca.

Piątek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Pierwszy piątek miesiąca. Po mszy św. rano litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godziny 1530. Wieczorne nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa będzie połączone z różańcem.  

Sobota: Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedzimy chorych w domach od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Na Różaniec o godz. 1700 zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie zaś zapraszamy wszystkich członków działającego w parafii Żywego Różańca. Podczas nabożeństwa nastąpi zmianka tajemnic Różańca Świętego.

W przyszłą niedzielę: O godz. 1500 nabożeństwo z procesją różańcową do pięciu ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wokół kościoła: I – wspólnoty żywego różańca od kościoła w dół; II – wspólnoty żywego różańca od kościoła w kierunku Huciska; III –  wspólnoty żywego różańca od kościoła w kierunku Roztok; IV – młodzież żeńska. Po nabożeństwie msza św.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy złożyli dodatkową ofiarę na utrzymanie kościoła.

Mieczysław Miklusiak

Anna i Marian Łaciak

Rodzina Kowaliczek

Janina

Rodzina Kowaliczek

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Trzopy za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 100 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni, prosimy rodziny osiedla: Pietrusy.

 

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1