OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   5 Niedziela Wielkiego Postu  – 18 III  2018r

Wczoraj rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je Ks. mgr Franciszek Janyga wychowawca w Publicznym Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.

Dzisiaj: Po Mszy św. porannej nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Godz.   915 - msza św. z nauką dla dzieci szkolnych. Uroczyste przyjęcie i błogosławieństwo nowych ministrantów.

Godz. 1100 - msza św. z nauką dla młodzieży.

Godz. 1500 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Godz. 1600 - msza św. z nauką ogólną. Po mszy św. nauka stanowa dla mężczyzn i kobiet.

Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony na plakatach.

W poniedziałek podczas rekolekcji odwiedzimy chorych w domach od godz. 1300. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

Jak co roku, we wtorek, podczas rekolekcji na każdej mszy świętej będzie składka jako nasz dar wdzięczności dla księdza rekolekcjonisty.

Spowiedź rekolekcyjna w środę od godz. 800– 12 00 z przerwą  od 945 do 1015 i od 1400 – 1700 z przerwą od 1530– 1600. Godz. 1700 - msza św. na zakończenie rekolekcji.

Składka dzisiejsza jest przeznaczona na remont instalacji elektrycznej w kościele. A na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Bożego. Na bocznym ołtarzu jest również wystawiona skrzynka, do której można składać „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”. 

W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne.

Ofiara do puszek z ubiegłej niedzieli na pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii wyniosła 867 zł. 57 gr. „Bóg zapłać”.

Poniedziałek: Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

Piątek: Po mszy św. porannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich.  O godz. 1630 Droga Krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci. Msza święta wieczorna z modlitwą o wyniesienie na ołtarze służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec. A o godz. 2000 Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży.

W przyszłą niedzielę: Zmiana czasu z zimowego na letni. Niedziela palmowa . Po mszy św. porannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich.

O godz. 1050 gromadzimy się przy ołtarzu polowym, gdzie poświęcimy palmy i skąd procesjonalnie udamy się do kościoła. Po sumie rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze palmy. O godz. 1500 Gorzkie Żale i po nich Msza św.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Wsiórz, Lechówka, Bańkowskie, Roztoki I za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 300 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. Msza św. o zdrowie i bł. Boże dla rodzin z osiedla Wsiórz, Lechówka, Bańkowskie, Roztoki I, będzie odprawiona 21maja o godz. 630. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Roztoki II, Gronik.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na czekające nas prace.

Ludwika i Władysław Klimasara

Rodzina Kłapyta

Rodzina Gluzów

 

 

 

 


27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1