OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    16 Niedziela Zwykła – 21 VII 2024r.

Dzisiaj: Składka przeznaczona jest na opłacenie planów wymiany okien w naszym kościele. 

Poniedziałek: wspomnienie św. Marii Magdaleny.  

Wtorek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

Środa: wspomnienie św. Kingi, dziewicy. O godz. 1730 Nowenna do MBNP.  

Czwartek: święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie świętego Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Na Mszach św.  będziemy modlić się za wszystkich kierowców i podróżujących, a za wstawiennictwem św. Krzysztofa polecać będziemy Bogu sprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Zachęcam do wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże i do udziału w Akcji św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Dlatego ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. W zakrystii będzie można nabyć emblematy z patronem kierowców. Ofiara dobrowolna przeznaczona na misje.  

Piątek: wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Zachęcam, ze względu na świąteczny charakter tego dnia w naszej parafii do  powstrzymania się od prac i znalezienie czasu na modlitwę, udziału we Mszy św. i do zyskania odpustu zupełnego. Z tej racji w naszym kościele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 1000. A dla chorych i osób starszych o godz. 1500 z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Przed Mszą św. od godz. 1400 można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy. Tych chorych, którzy nie mogą wziąć udziału w tej mszy św. odwiedzimy w domach w sobotę od godz. 800. Chorych zgłaszamy w zakrystii.

Sobota: O godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę: Nasza parafia obchodzić będzie uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Sumę odpustową o godz. 1100 odprawi i skieruje do nas Słowo Boże emerytowany proboszcz parafii św. Małgorzaty Dziewicy i męczennicy w Raciborowicach, nasz rodak ks. mgr. Wiesław Cholewa. Dzięki staraniom ks. Kanonika Wiesława nasza parafia będzie mogła cieszyć się relikwiami bł. ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który wielokrotnie przebywał w naszej parafii na odpoczynku. Uroczyste wprowadzenie relikwii na Mszy świętej o godz. 730.

Spowiedź przed odpustem codziennie pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Klimasary Górne i Dolne za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 230 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W tym tygodniu o poświęcenie czasu naszej świątyni i skoszenie trawy oraz przygotowanie kościoła do uroczystości odpustowej prosimy rodziny osiedla: Kwaki.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła:

Zofia i Wojciech Pochopień

Irena i Kazimierz Lasek

Rodzina Leśniak

Pewna Osoba

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

          Marcin Szklarczyk, zam. Stryszawa.

          Gabriela Maria Makoś, zam. Zawoja.

zapowiedź 2.

 

 

 


27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1