OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Wielkiego Postu – 18 II 2024r.

 

Dzisiaj: Posypanie głów popiołem dla tych, którzy z powodu przeszkody nie mogli uczestniczyć we Mszy św. w Środę Popielcową. Po Mszy św. porannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich. O godz. 1500 Gorzkie Żale i Msza św. Za udział w Gorzkich Żalach możemy zyskać odpust zupełny. Składka przeznaczona jest na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.

Na bocznym ołtarzu jest wystawiona skrzynka z napisem „Jałmużna Postna”, jest również wystawiona skrzynka, do której można składać „Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu”.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 16 marca w sobotę wieczorem, a zakończą w środę 20 marca spowiedzią wielkopostną. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Graduszewski z zakonu Trynitarzy (właściwie Zakon Trójcy Przenajświętszej, dawniej Zakon Świętej Trójcy od Wykupu Niewolników).

Środa: Wieczorem Nowenna do MBNP.

Czwartek: święto Katedry Św. Piotra Apostoła.

Piątek: Po Mszy św. rannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich. O godz. 1630 Droga Krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci. A o godz. 2000 Droga Krzyżowa z udziałem starszych i młodzieży, na którą szczególnie zapraszamy młodzież z klasy szóstej, siódmej i ósmej.

W przyszłą niedzielę: O godz. 1500 Gorzkie Żale i po nich Msza św. A po Mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej. Składka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Sejkówka za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 220 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W tym tygodniu o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Świerkosze.

Jak już słyszeliśmy z listu ks. Arcybiskupa w Wielki Czwartek 28 marca w naszej Archidiecezji rozpocznie się Kongres Eucharystyczny. Dla nas wierzących będzie to niezwykłe święto Eucharystii. Dlatego została przygotowana książeczka pt. „ Jestem z wami” w celu pomocy w pogłębieniu i umiłowaniu tego daru jakim jest Eucharystia. Książeczki są wystawione na bocznym ołtarzu ofiara dobrowolna. 

 


27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1