OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 Niedziela Zwykła  – 23 II 2020r.

 

Dzisiaj: wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. O godz. 1500 nieszpory.  

Ofiara z ubiegłej niedzieli na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła wyniosła 3625 zł.05 gr. „Bóg zapłać”.

W naszej archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej; trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 7 czerwca.

Środa: rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 700, 1000 i 1700. O godz. 1630 Nowenna do MBNP.

Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post. W ten dzień obowiązuje nas post ścisły.

Środą Popielcową rozpoczniemy także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

Na bocznym ołtarzu jest wystawiona skrzynka z napisem „Jałmużna Postna”. Przypominamy także jedno z przykazań kościelnych, które obowiązuje wszystkich katolików: Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach. 

Piątek: Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Niewątpliwie trzeba wielkiej pokuty i modlitwy wynagradzającej za tak niewyobrażalną krzywdę. Potrzeba więc i naszego zaangażowania. Modlić się będziemy w tej intencji na mszy św. rannej i wieczornej. Po Mszy św. rannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich. O godz. 1630 Droga Krzyżowa ze szczególnym udziałem dzieci. A o godz. 2000 Droga Krzyżowa z udziałem starszych i młodzieży.

W piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po komunii św. modlitwy Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny można zyskać także za pobożne odprawienie drogi krzyżowej. W indywidualnym odprawianiu należy przechodzić od stacji do stacji, w odmawianiu wspólnotowym wystarczy, że przechodzą prowadzący lub ministranci. Odpust taki można zyskać nie tylko w Wielkim Poście, lecz w ciągu całego roku.

Sobota: O godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów. Zapraszam również chłopców z klasy I, II i III, którzy chcą zostać ministrantami.

W przyszłą niedzielę: Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Po Mszy św. porannej nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez świeckich. O godz. 1500 Gorzkie Żale i po nich Msza św.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Krzysie za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 260 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni, prosimy rodziny osiedla: Janiki.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na czekające nas prace.

Helena i Tadeusz Wala

Parafianka

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

         Dawid Polak, zam. Stryszawa.

         Anna Ponikiewska, zam. Stryszawa.

Zapowiedź 1.

W zakrystii można obejrzeć album „Kościoły Archidiecezji Krakowskiej – Tysiącletnie Dziedzictwo”, w którym jest przedstawiona nasza parafia wraz z kościołem. Osoby zainteresowane mogą nabyć album w cenie 80 zł.

 

 

 

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1