OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Zwykła  – 19 I 2020r.

Dzisiaj: wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Rozpoczął  się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech będzie to czas ożywienia ducha ekumenizmu oraz gorliwej modlitwy o to „aby nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”. Składka przeznaczona jest na zakup oleju opałowego do ogrzewania kościoła. O godz. 1500 nieszpory.

Wtorek: wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Środa: O godz. 1630 Nowenna do MBNP. Po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy szóstej.

Czwartek: Po Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy siódmej.

Piątek: wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Msza św. wieczorna z modlitwą o wyniesienie na ołtarze służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec.

Sobota: Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. O godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów.

W przyszłą niedzielę: wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.  Odpowiadając na apel ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o pomoc dla mieszkańców Syrii będzie można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę serca. O godz. 1500 nieszpory.

W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej Parafii wizytę duszpasterską (kolędę). Wszystkim, którzy nas przyjęli składamy serdeczne podziękowania i życzymy obfitości łask Bożych na cały Nowy Rok. Dziękujemy również za złożone w czasie kolędy ofiary. Część tych ofiar została przekazana na pomoc misjonarzom z naszej diecezji, na Caritas i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz pomoc księżom starszym i chorym. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły nas z wizytą duszpasterską będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 915.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Magiery za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 210 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. Msza św. za śp. Mieczysława Płoskonka i zmarłych z osiedla Magiery będzie odprawiona 25 stycznia o godz. 700 . W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni, prosimy rodziny osiedla: Trzopy.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na czekające nas prace.

         Rodzina Sikora


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1