OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 Niedziela Adwentu – 4 XII 2022r.

 

Dzisiaj: wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej też racji można złożyć do puszek przed kościołem ofiarę serca na pomoc Kościołowi za naszą wschodnią granicą. O godz. 1100 Msza św. w intencji górników i emerytów górniczych oraz zmarłych górników o opiekę św. Barbary i bł. Boże dla całej braci górniczej i ich rodzin.

W zakrystii można nabyć opłatki i świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom – cena minimalna świecy to 10 zł, każda większa ofiara przeznaczona będzie na Parafialny Zespół Caritas. Można już też nabyć kadzidło na trzech Króli.

Wtorek: wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Na Roraty oraz spotkanie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy siódmej.

Środa: Wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1600 spotkanie dzieci z klasy III szkoły podstawowej przygotowujących się do I komunii św. Na Roraty oraz spotkanie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy ósmej.

Czwartek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.: o 700, 1000 oraz 1700, na którą serdecznie zapraszam dzieci przygotowujące się do I komunii św., ich rodziców, rodzeństwo i rodziny. Podczas mszy św. zostaną poświęcone łańcuszki i medaliki.

Sobota: O godz. 900 spotkanie ministrantów i lektorów oraz kandydatów na ministrantów i lektorów.  

W przyszłą niedzielę: Na sumie udzielanie sakramentu chrztu. Przygotowanie do tego sakramentu w sobotę po nabożeństwie.

W tygodniu jest otwarty przedsionek kościoła, umożliwiając tym samym skorzystanie z indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest tam wystawiona najnowsza prasa katolicka. Zachęcamy do jej kupowania i czytania.

Serdecznie dziękujemy rodzinom osiedla: Sarleje za poświęcenie czasu naszej świątyni oraz za ofiarę 320 zł. przeznaczoną na potrzeby kościoła. W przyszłą sobotę po Mszy św. rannej o poświęcenie czasu naszej świątyni prosimy rodziny osiedla: Matusy.

Słowa wdzięczności „Bóg Zapłać” kieruje do tych parafian, którzy w minionym tygodniu odpowiedzieli na prośbę o dodatkowe ofiary na potrzeby kościoła:

Pewna Rodzina

Pewna Osoba

W minionym czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Tadeusza Ponikiewskiego i Juliannę Krzeszowiak – polećmy ich teraz  Bogu.

Dobry Jezu, a nasz Panie, Daj im, wieczne spoczywanie; Światłość wieczna niech im, świeci, Gdzie królują wszyscy Święci: Gdzie królują z Tobą, Panem, aż na wieki wieków, Amen.

 

 


09-02-2019, godz. 14:22

Nowa strona (12)

Więcej →

27-12-2014, godz. 22:03

Grupa Modlitewna Ojca Pio

Więcej →

06-04-2013, godz. 22:07

KRUCJATA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ

Z RÓŻAŃCEM W RĘKU NA DOBRE I NA ZŁE  

Więcej →
Strona 1 z 1  1